نام کتاب

تبار سخندری وارث اتابکان(دانلود+)

نویسنده

هادی اسکندری 

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

www.kashanketab.com

تهیه توسط

انی کاظمی

حجم

 9.7 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

کاشان کتاب

 

 

 

 

کتاب تبار سخندری وارث اتابکان‌ اثر هادی اسکندری است ؛ هادی اسکندری سَخُندری نویسنده ، پژوهشگر و ورزشکار متولد ۶ خرداد ماه سال ۱۳۶۴ در شهرستان ایذه می باشد.
ایشان علاوه بر نویسندگی و پژوهش در حوزه های تاریخ،سیاست ،پدافند غیرعامل، علوم دریایی در حوزه ورزشی نیز فعالیت داشته و مربی دفاع شخصی و نماینده سازمان جهانی و آسیایی در این زمینه در کشور هستند. همچنین ایشان در زمینه کیک بوکسینگ و کونگ فو توآ فعالیت داشته و ورزش های رزمی خود را زیر نظر استاد سیاوش اسکندری آغاز و با هدایت استاد سیامک جلالی ادامه داده و به درجه مربی گری رسیده است.
در سال ۹۹ کتاب تبار سخندری وارث اتابکان در حوزه نسب شناسی از ایشان به چاپ رسید و کتاب از شام تا لرستان جامع الاخبار اتابکان لر بزرگ را نیز در دست چاپ دارد.
هادی اسکندری در حوزه علوم دریایی،پدافند غیرعامل،علوم ورزشی و سیاست بیش از ده ها مقاله ارائه داده است.
از فعالیت های مهم دیگر ایشان در حوزه بختیاری ، نسب شناسی است که به طور تخصصی صورت پذیرفته است.
بنابر کتاب تبار سخندری وارث اتابکان،ایشان از نسل اتابکان لرستان بوده و در این کتاب به اصالت خود و طایفه لجمیراورک و سخندری به صورت ویژه پرداخته است.

بخشی از کتاب : حکومت اتابکان لر از بزرگترین حکومتهای ملوک الطوایفی بعد از ورود اسلام در ایران بود که حدود ۴۲۶ سال به درازا کشید. حکومت اتابکان در پایان حکومت هایی چون سلجوقیان،غزنویان و سلاله سوم خوارزمشاهیان قدرت گرفته و با حکومتها و سلسله هایی هم چون بنی عباس، ایلگ خانیان، ملوک شبانکاره ای،اسماعیلیان، غوریان، مغولان، قراختائیان کرمان،آل کرت،ایلخانیان، آل مظفر، آل اینجو، سربداران، طغا تیموریه، چوپانیان، ایلکانیان،گورکانیان، ترکمانان و صفویان هم دوره و هم عصر بودند.اما اینکه اتابکان چگونه قدرت گرفته و شروع به حکومت نمودند باید آن را در پایان دوران حکومت سلجوقی جستجو نمود.

 

دسته بندی :دانلود, کتاب های تاریخ ایران