نام کتاب

ظفرنامه: تاریخ فتوحات امیر تیمور گورکانی ( دانلود

دانلود کتاب

×

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفا «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود.

20

         
+)

نویسنده

نظام الدین شامی + به اهتمام محمد احمد پناهی سمنانی

موضوعات

تاریخ ایران پس از اسلام

رمز (پسورد)

www.kashanketab.com

تهیه توسط

انی کاظمی

حجم

11.0 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

کاشان کتاب

 

 

کتاب ظفرنامه: تاریخ فتوحات امیر تیمور گورکانی اثر نظام الدین شامی با ترجمه محمد احمد پناهی سمنانی است؛ کتاب ظفرنامه بنا به خواست و دستور مستقیم تیمور نگارش یافته است. لذا امتیاز و ویژگی خاص کتاب ظفرنامه ، ( بر خلاف کتاب هایی که وقایع مربوط به تیمور با داستان ها و افسانه ها در آمیخته شده ) ،در این است که مولف آن فی الواقع در متن حکومت تیموری حضور داشته و مشااهدات عینی خود را نگاشته است.
به تصحیح استاد ملک الشعرای بهار « ظفرنامه » قدیمی ترین تاریخی است که در باره زندگی و فتوحات تیمور نوشته شده است و مولانا نظام الدین شامی ،قدیمی ترین مورخ عصر تیموری است، تا آن جا که تمام جنایات و خونریزى‏هاى چنگیز و تیمور و ظلم و ستم جباران را که در حق مردم بى‏گناه مرتکب شده بودند، به خوبى به تصویر مى‏ کشد.
سبک نگارش کتاب را دقیقا و تماما نمی توان نثر ساده و مرسل شمرد. هر چند که بیشتر در هنگام روایت وقایع و حوادث به سبک مرسل گرایش دارد؛ ولى هر جا که مجال مى‏ یابد، علاقه خویش را به نثر فنى آشکار مى ‏کنند: از یک طرف توصیفات خیال انگیز، به کار بردن فنون بیانى و بدیعى، تضمین آیات و روایات، استشهاد به اشعار و امثله شاعران پیشین و … از طرف دیگر بسیارى واژه‏ هاى عربى، ترکى و مغولى نیز بر دشوارى سبک نثر این کتاب مى‏ افزاید. 

دسته بندی :کتاب های تاریخ ایران