نام کتاب

وقتی نیچه گریست (دانلود+)

نویسنده

اروین یالوم + به اهتمام سپیده جبیب

موضوعات

رمانی افسونگر درباره برخورد خیالی نبوغ نهفته ی زیگموند فروید و فریدریش نیچه

رمز (پسورد)

www.kashanketab.com

تهیه توسط

انی کاظمی

حجم

7.82 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

کاشان کتاب

 

« هم اکنون می‌توانید این  کتاب را به رایگان از کتابخانه کاشان کتاب دانلود کنید. »

Related image

معرفی کتاب وقتی نیچه گریست

کتاب نامدار « وقتی نیچه گریست»  نوشته‌ی روانپزشک هستی گرا ، اروین دیوید یالوم اهل آمریکا است. این نویسنده‌ آغاز گر علم روان درمانی هستی گرا است و در این زمینه آثار فراوانی نوشته که هم اینک منبع مهم و ارزشمند برای پژوهشگران علم روانشناسی است. یکی از مهم ترین ویژگی‌های این نویسنده این است که هر فردی می‌تواند به مطالعه‌ی کتاب‌های او بپردازد و از این نظر جامعیت بالایی دارد.

این رمان دیداری خیالی بین نیچه فیلسوف آلمانی و یوزف برویر پزشک وینی است که رویداد‌های خیالی بین این دو نفر را روایت می‌کند.

 

بخش هایی از کتاب وقتی نیچه گریست

آنان که در پی حقیقتند، باید آرامش ذهن را ترک گویند. (  صفحه ۲۶۵)

آیا از خود پرسیده‌اید چه کسانی ایمن، آسوده و همیشه خوش‌رو هستند؟ من پاسخ می‌دهم: تنها آن‌ها که فاقد روشن بینی‌اند: مردم عامی و کودکان. ( صفحه ۲۶۶)

بگذار از راهبی بودایی برایت بگویم که سال پیش در انگادین ملاقات کردم. زندگی محقری داشت. نیمی از ساعات بیداری‌اش را به تفکر می‌پرداخت و گاه هفته‌ها را بدون رد و بدل کردن کلامی با دیگران می‌گذراند. غذایش ساده بود: یک وعده در روز، هرچه گدایی کرده بود، گاه تنها یک سیب. ولی درباره‌ی آن سیب چنان می‌اندیشید که انگار از شدت قرمزی، پرآبی و تردی در حال ترکیدن است. در پایان روز، با شور و هیجان، در انتظار غذایش بود. (صفحه ۳۲۱)

دانلود رایگان کتاب وقتی نیچه گریست PDF

داستایفسکی می‌نویسد چیزهایی هستند که نباید گفته شود، مگر برای دوستان؛ چیزهایی هستند که نباید گفته شوند، حتی برای دوستان؛ و بالاخره، چیزهایی هستند که نباید حتی به خویش گفته شوند! (رمان وقتی نیچه گریست – صفحه ۳۳۵)

هرکس باید میزان حقیقتی را که تاب می‌آورد، برگزیند. ( صفحه ۳۹۵)

برای ارتباط واقعی با یک فرد، ابتدا باید با خود مربوط شد. اگر نتوانیم تنهایی‌مان را در آغوش کشیم، از دیگری به عنوان سپری در برابر انزوا سود خواهیم جست. تنها زمانی که فرد بتواند همچون شاهینی – بی‌نیاز از حضور دیگری – زندگی کند، توانایی عشق ورزیدن خواهد یافت؛ تنها در این صورت است که بزرگ شدنِ دیگری برایش مهم می‌شود. ( صفحه ۳۹۸)

 

ویدئوی معرفی کتاب وقتی نیچه گریست

 

« هم اکنون می‌توانید این  کتاب را به رایگان از کتابخانه کاشان کتاب دانلود کنید. »

برای دانلود از باکس بالای صفحه استفاده کنید. 

دسته بندی :دانلود کتاب های رمان