رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24دانلود از یوتیوب

هم اکنون که در زمان ثبت نام لاتاری گرین کارت امریکا قرار داریم، بازار شایعات پیرامون این موضوع هم داغ است. حتما شما هم در محافل خصوصی و دور و برتان چنین شایعاتی را شنیده اید، در این مقاله قصد داریم به بررسی شایعات موجود بپردازیم.

اولین شایعه ای که وجود دارد این است که ویزای لاتاری کلاهبرداری است و چنین ویزایی صادر نمی شود که تحت تأثیر عدم آگاهی افراد گفته می شود. هر ساله اداره مهاجرت امریکا بین متقاضیان واجد شرایطی که برای اخذ گرین کارت ثبت نام نموده اند، قرعه کشی می نماید و برای 55000 نفر ویزا صادر می کند که با یک بررسی ساده می توان در فضای وب به اطلاعات کامل و جامع از شمار برندگان و ثبت نام کنندگان و … دست یافت.

گرین کارت

 همچنین ممکن است شنیده باشید که می گویند ایرانیان امکان ثبت نام ندارند و یا برای ایرانیان ویزا صادر نخواهد شد. برای پرداختن به این موضوع اول از همه ماهیت لاتاری را توضیح می دهیم. دولت آمریکا لاتاری را در واقع برای حفظ تنوع نژادی برگزار می کند تا اتباع کشورهایی که به طرق دیگر کمتر به امریکا مهاجرت می کنند را جذب نماید و بتواند از این طریق با جذب نیروی کار مستعد خارجی به اقتصاد کشورش کمک نماید. بنابراین هر ساله لیست کشورهایی که مجاز به ثبت نام نیستند اعلام می شود. همانطور که پیشتر از این بدان اشاره شد ملاک مجاز بودن یا نبودن برای ثبت نام لاتاری تنها شمار مهاجرت از آن کشور به امریکاست. چون کشور ما ایران هر ساله از راه های غیر لاتاری مهاجر کمتری نسبت به سایر کشورها دارد بنابراین سهمیه ی بیشتری دارد و هر ساله در لیست اعلام شده کشورهای مجاز به ثبت نام قرار می گیرد. لازم به ذکر است تحریم های علیه ایران یا حکم ممنوعیت سفر ترامپ برای کشورهای مسلمان بر این لیست و نهایتا بر ثبت نام لاتاری تأثیر گذار نخواهد بود. هر ایرانی می تواند با داشتن شرایط لازم در لاتاری ثبت نام نماید و شانسش را برای اخذ گرین کارت امتحان نماید.

اما چرا می گویند برای ایرانیان ویزا صادر نمی شود، متاسفانه تعداد قابل توجهی از برندگان لاتاری ایرانی سال های گذشته به علت عدم آگاهی و عدم مشورت با کارشناسان متخصص و مجرب در این زمینه یا در زمان ثبت نام اطلاعاتشان را به اشتباه وارد نموده بودند و اطلاعات فرم ds 260 آنان با مدارک موجود یا فرم ثبت نامی آنان یکی نبوده و یا آنکه نمی دانستند چطور و از چه طریق می توانند نظر آفیسر را جلب نمایند. بنابراین پرونده این دسته از افراد توسط آفیسر رد شد و آنان به علت عدم آگاهی، تصور نمودند که برای ایرانیان ویزا صادر نخواهد شد.

شایعه دیگر پیرامون لاتاری مبنی بر این است که کرونا ثبت نام لاتاری را متوقف کرده است و افرادی که اقدام به ثبت نام در ایام کرونا می نمایند، ثبت نامشان انجام نخواهد شد. همانطور که مستحضر هستید از زمانی که شما برای ثبت نام لاتاری اقدام می نمایید تا زمانی که به عنوان دارنده گرین کارت وارد خاک امریکا می شوید نزدیک به دو سال طول خواهد کشید. در واقع شما می بایست برای لاتاری 2022 در سال 2020 ثبت نام نمایید بنابراین با توجه به آنکه شرایط کرونا پایدار نخواهد بود دولت امریکا روند ثبت نام لاتاری را متوقف نکرده است.

همچنین ممکن است عده ای با داشتن کلیه شرایط لازم، با مزایا و کاربرد لاتاری گرین کارت آشنایی نداشته باشند و شانس خود را برای اخذ ویزا از دست بدهند. لاتاری آسانترین راه مهاجرت به امریکاست. ویزایی که از طریق لاتاری صادر می شود برای کلیه اعضای خانواده خواهد بود و افراد یک خانواده می توانند از این طریق همزمان به امریکا مهاجرت نمایند.

اما مزایای گرین کارت چیست؟ دارنده گرین کارت مقیم دائم امریکا خواهد بود و می تواند از کلیه مزایا و امکاناتی که در اختیار شهروندان امریکایی قرار می گیرد استفاده نماید. از جمله این مزایا می توان به سکونت دائم امریکا، حق کار و تحصیل در امریکا، برخورداری از بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی، سفر به 170 کشور دنیا بدون اخذ ویزا و … اشاره کرد.

شرایط شرکت در لاتاری هم آسان بوده و اکثر افراد امکان ثبت نام دارند. برای ثبت نام در لاتاری به عنوان نفر اصلی و به صورت مستقل شما علاوه بر آنکه باید حداقل 18 سال سن داشته باشید، می بایست یا حداقل مدرک تحصیلی دیپلم داشته باشید یا دو سال سابقه کار طی پنج سال گذشته. همچنین داشتن پاسپورت معتبر برای ثبت نام به صورت مستقل لازم است. لازم به ذکر است افراد زیر 18 سال می توانند به عنوان زیر مجموعه والدین بدون نیاز به دیپلم، سابقه کار و پاسپورت ثبت نام نمایند. افراد بین رنج سنی 18 تا 21 سال می توانند هم به عنوان زیرمجموعه والدین و هم به عنوان نفر اصلی ثبت نام نمایند در حالیکه افراد بالای 21 سال می بایست حتما به صورت مستقل ثبت نام نمایند.

همانطور که قبلا بدان اشاره شد، برای آنکه ثبت نامتان به صورت اصولی و استاندارد انجام شود و بعد به مشکل بر نخورید و متحمل ضررهای هنگفت و جبران ناپذیر نشوید می بایست اولا از جایی مطمئن ثبت نام شوید ثانیا اطلاعاتتان را طبق استانداردهای لازم بررسی نمایید و ثالثا با کارشناسان متخصص و مجرب در این زمینه مشورت کنید که مجموعه کارت سبز با سالها دانش و تجربه در این زمینه هر سه موارد را برای شما فراهم میکند. شما می توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری از این طریق ثبت نام  و شانس خودتان را امتحان نمایید. در هر دو روش اطلاعات شما توسط کارشناس مهاجرت بررسی و توسط کارشناسان مجرب در این زمینه ترجمه خواهد شد . همچنین در مورد عکس مخصوص لاتاری راهنمایی می شوید که به صورت استاندارد بفرستید و کارشناس مربوطه باید تشخیص دهد که عکس شما مطابق استانداردهای لازم است. همچنین بعد از پایان ثبت نام کدرهگیری 16 رقمی به همراه PDF  رسمی ثبت نام خدمتتان ارسال می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی در این زمینه می توانید به سایت کارت سبز به نشانی https://www.cartesabz.net/ مراجعه نمایید.

  •  
دسته بندی :دانلود